Read Chińczyk by Henning Mankell Free Online


Ebook Chińczyk by Henning Mankell read! Book Title: Chińczyk
The author of the book: Henning Mankell
Edition: W.A.B.
Date of issue: November 11th 2009
ISBN: No data
ISBN 13: No data
City - Country: No data
Loaded: 2971 times
Reader ratings: 3.8
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 659 KB

Read full description of the books:Trwa świetna passa Henninga Mankella, a jego zeszłoroczny kryminał Chińczyk stał się międzynarodowym wydarzeniem. Na początku 2010 roku ukaże się w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Polska premiera już w listopadzie 2009 roku!
Mankell w swoich kryminałach nie ogranicza się do anatomii zbrodni; zabiera również głos w dyskusjach na tematy polityczne i społeczne. Taka też jest problematyka jego powieści Chińczyk, która odważnie podejmuje zagadnienie rozwoju i ekspansji światowego mocarstwa. Prawa do przekładu Chińczyka zakupiło kilkunastu wydawców z całego świata.

W styczniu 2006 roku w odludnej wiosce zostaje brutalnie zamordowanych kilkanaście osób, w Szwecji wybucha medialna gorączka, a dochodzenie w zagadkowej sprawie nie prowadzi do jej wyjaśnienia. Tymczasem Birgitta Roslin, doświadczony sędzia, odkrywa, że jest spokrewniona z dwiema ofiarami i rozpoczyna prywatne śledztwo. Niebawem wpada na trop Chińczyka, który może być odpowiedzialny za masakrę. Ten ślad prowadzi do stolicy Chin i Birgitta wybiera się na wycieczkę do Pekinu. Szukając mordercy, poznaje rodzeństwo, które symbolizuje wewnętrzne rozdarcie tego kraju: komunistkę Hong Qui, która sprawuje nad cudzoziemką dyskretną opiekę, i jej brata Ya Ru, reprezentującego frakcję „kapitalistyczną”. Rozgrywki polityczne w Chinach nieoczekiwanie splotą się z wydarzeniami w szwedzkiej wiosce…
Birgitta Roslin rozwiąże zagadkę masakry, choć sama znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Mimo że mordercy nie zostanie wymierzona sprawiedliwość na sali sądowej, łańcuch zbrodni zostanie przerwany.


Download Chińczyk PDF Chińczyk PDF
Download Chińczyk ERUB Chińczyk PDF
Download Chińczyk DOC Chińczyk PDF
Download Chińczyk TXT Chińczyk PDFRead information about the author

Ebook Chińczyk read Online! Henning Mankell was an internationally known Swedish crime writer, children's author and playwright. He was best known for his literary character Kurt Wallander.

Mankell split his time between Sweden and Mozambique. He was married to Eva Bergman, Swedish director and daughter of Ingmar Bergman.


Reviews of the Chińczyk


AUSTIN

Best in Books

JOSHUA

From disgust to delight!

POPPY

Great book!

LOUIE

I really hated the book.

PAIGE

Interesting, exciting story.
Add a comment
Download EBOOK Chińczyk by Henning Mankell Online free

PDF: chiczyk.pdf Chińczyk PDF
ERUB: chiczyk.epub Chińczyk ERUB
DOC: chiczyk.doc Chińczyk DOC
TXT: chiczyk.txt Chińczyk TXT